Bonjour Paris!

Ve druhém dubnovém týdnu se dvanáct našich studentek vydalo po stopách francouzských umělců a spisovatelů přímo do samotného hlavního města Francie  – do Paříže.

Během tří dnů obdivovaly žákyně druhých a třetích ročníků nejen významné pařížské památky - katedrálu Notre Dame, Pantheon, Eiffelovu věž či impozantní baziliku Sacré Coeur, ale navštívily například také zámecký komplex ve Versailles či jedno z nejslavnějších muzeí světa – Louvre. Neopomnělo se také na významné literáty a umělce, proto během společných procházek zazněla jména nám dobře známých spisovatelů  - Victora Huga, Emila Zoly a Ernesta Hemingwaye, i malířů - Alfonse Muchy či Picassa. Kdo ví, možná se nakonec naše kroky pařížskými uličkami protínaly.

Samozřejmě nechyběla ani ochutnávka světoznámých makronek La Durée, na jazyku se rozpadajícího croissantu či pravých francouzských palačinek v Lucemburských zahradách. La douce France, tedy „sladká Francie“, se vším všudy!

Suvenýry, galerie telefonů plné fotek a videí, nezapomenutelné zážitky a v neposlední řadě také nové cestovatelské zkušenosti. To vše jsme si odvezli s sebou a těšíme se na další zahraniční dobrodružství!


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice