Cestujeme za poznáním Londýna a staré dobré Anglie

Tak byl nazván poznávací zájezd do Velké Británie, který se uskutečnil 1.5. – 5.5. 2006. 21 žáků a žákyň naší školy se společně se žáky ZŠ z Tábora vydalo objevovat krásy Anglie, a to prostřednictvím cestovní vzdělávací agentury Mgr. Marta Lisová.

V kostce shrnuto, jak říkají Angličané „in brief“, jsme 1.5. večer vyrazili do Anglie. Druhý den v poledne už jsme projížděli Eurotunelem z Calais do Folkestone. První den v Británii jsme zahájili prohlídkou hradu Leeds a procházkou přilehlými zahradami a bludištěm. Večer jsme se rozdělili do hostitelských rodin, kde jsme dostali večeři a zároveň také příležitost vyzkoušet si naši angličtinu v praxi.

Následující den jsme se hned po snídani vydali do přírody. Udělali jsme si nádhernou procházku přes vápencové útesy Beachy Head, poobědvali u moře a pokračovali do přímořského města Brighton. Zde jsme navštívili podmořské akvárium, královský palác a molo, které funguje jako zábavní park, tzv. Brighton Pier.

Poslední den v Anglii jsme zakončili návštěvou Londýna – City of Westminster. Naše prohlídka začala u Londýnského oka , pokračovala kolem parlamentu, Westminster Abbey a Downing street, směrem k Buckinghamskému paláci, kde jsme stihli shlédnout výměnu stráží. Poté jsme se vydali na Trafalgar square, Leicester square a Piccadilly Circus. Tento den jsme zakončili jízdou poschoďovým autobusem k muzeu Madame Tussaud’s, kde jsme strávili asi 2 hodiny. Kromě místností plných voskových figurín (byly jako živé) jsme v tomto muzeu ještě navštívili planetárium, „dům hrůzy“ a The Spirit of London, kde jsme mohli vidět všechny důležité momenty v historii Londýna. Tímto byl náš výlet téměř u konce. Už jen zpáteční cesta domů…

Se spoustou fotek a hlavně nevšedních zážitků jsme se v pořádku vrátili domů - o něco chytřejší, zkušenější a obratnější s naší angličtinou.


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice