Drážďany

Jako v loni jsme se v předvánočním čase vydali na výlet do Drážďan za „lovem“ zážitků a dárků. Jako první jsme navštívili zámek Moritzburg, kde se natáčela naše tradiční pohádka Tři oříšky pro Popelku, kterou vysílají vždy na Štědrý den. Mohli jsme si tam vyzkoušet kostýmy z filmu. Paním učitelkám obzvlášť slušely. Interaktivní výstavu doprovázely oříšky, které spouštěly nejrůznější hry a na konci jsme měli možnost vhodit oříšek do skleněné vázy a přát si něco, mít svůj vlastní kouzelný oříšek.
V Drážďanech jsme si udělali hezkou procházku vánočními trhy. A když už jsme byli skoro zmrzlí na kost, tak nás „vypustili“ do nákupního centra, kde jsme úspěšně utráceli a utráceli. Na konci naší nákupní horečky jsme se sešli s hromadou přetékajících tašek a dojmů.
Při čekání na ostatní mi ukradli celou tašku s nakoupenými dárky. V autobuse se projevila dobrosrdečnost studentů a učitelů, když nechali kolovat malou peněženku. Všichni se složili a já bych jim tím chtěla tou to cestou moc poděkovat.
zapsala Renata Fichtnerová 2.ZL


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice