Jazykový zájezd do Oxfordu

Naši cestu do Anglie jsme začali ve středu 17. dubna, kdy jsme autobusem vyrazili do francouzského přístavu Calais. Cestou se k nám přidali ještě kluci ze Střední dopravní, strojní a stavební školy v Liberci.

V noci jsme se trajektem přesunuli na Britské ostrovy a vyrazili směr Londýn. Návštěvu hlavního města jsme zahájili z nultého poledníku v Greenwichi a následně se lodí přesunuli do čtvrti Westminster. Právě tam leží slavný Big Ben i London Eye, na kterém nás čekala projížďka. Pár zájemců během chvíle volna ještě navštívilo nemocnici Sv. Tomáše, což byl milý zážitek. Odpoledne jsme navštívili Čínskou čtvrť a podívali jsme se k Buckinghamskému paláci – sídla královské rodiny. Cestou zpět k autobusu jsme se projeli metrem a večer pak přejeli do města Abingdon, kde nás čekali naše hostitelské rodiny.

V pátek ráno nás čekalo přivítání v Oxford English Centre a následné rozdělení do skupin. Po obědě jsme se vydali na středověký hrad Warwick Castle. Zde jsme si mohli prohlédnout rozhlehlé nádvoří nebo voskové figuríny významných osobností Britské historie. Před návratem do rodin jsme se ještě zastavili ve Stratfordu nad Avonou, rodišti Williama Shakespeara.

Po sobotním dopoledni, které jsme opět strávili ve škole, jsme se odpoledne vydali do regionu Costwolds, kde jsme navštívili města s typickými domky z místního vápence a malebný anglický venkov.

V neděli nás čekalo předávání diplomů a odpolední prohlídka Oxfordu a nejznámější koleje, Christ Church College. Večer jsme už nastoupili do autobusu a vyrazili směr Dover.

V pondělních večerních hodinách jsme se všichni unavení, ale šťastní vrátili domů.

 

Plechačová Kristýna, Pohlová Markéta, Žažová Adéla (2.ZL)


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice