Mezinárodní týden na SZŠ Pardubice říjen 2019

Na začátku října se na naší škole konal první mezinárodní týden za účasti dvou zahraničních škol. Po spolupráci s belgickými školami jsme letos přivítali i studenty a učitele z indické školy v Novém Dillí. Tento týden s podtitulem „Europe meets Asia“ byl opravdu výjimečný, jelikož se sešly 3 skupiny z různých kulturních prostředí. Každá země, Česká republika, Indie i Belgie, má svou vlastní historii, zvyky, chutě a smýšlení a právě výměnné pobyty studenty o tyto poznatky obohacují. Program mezinárodního týdne zahrnoval jak návštěvy památek, jako je např. Kuks, tak samozřejmě exkurzi do Prahy, kde byli naši studenti průvodci belgicko-indických skupinek. Těšíme se na dalekou cestu do Indie na konci listopadu a také do Belgie v březnu, kde nás čeká také mezinárodní týden.

Mezinárodní výměnný týden

Mé jméno je Tereza a ráda bych se podělila o svou zkušenost z výměnného pobytu, během něhož jsem dostala příležitost hostit dvě zahraniční studentky - Riddhi z Indie a Helenu z Belgie.

Ze začátku jsem měla obavy, že to nezvládnu. Riddhi přijela už v pátek, ale byla opravdu přátelská a hodně mi pomohla. Ten den jsme strávili společně v rodinném kruhu a povídali si o našich kulturách. V sobotu jsme všichni navštívili Hrádek u Nechanic a později jsme prozkoumávali obchody v Hradci Králové. V neděli dorazila Helena. Tou dobou už jsem si byla více jistá sama sebou, protože už jsem věděla, co čekat. Studentka vypadala také přívětivě a já se nemohla dočkat toho vzrušujícího týdne.

V pondělí u nás na škole proběhlo oficiální zahájení, které bylo mimořádně zajímavé, protože jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o Indii a Belgii. Užili jsme si sportovní odpoledne díky novým hrám, které jsem do té doby neznala. V úterý jsme navštívili hospitál Kuks. Ten den byla strašná zima, ale i tak jsme měli hezký výlet doplněný prohlídkou barokních děl. Středa byla dnem jazyků, naučili jsme se nová slovíčka (jak v hindštině, tak v holandštině) a dokonce i indickou písničku. Po škole jsme si všichni zahráli bowling. Konec týdne jsme strávili v Praze prohlídkou historických památek, ve škole jsme natáčeli naše vlastní parodie a celý výměnný týden vyvrcholil závěrečným ceremoniálem a mezinárodním kvízem. Nemohu se dočkat, až i já navštívím Indii a Belgii a přivezu si mnoho vzpomínek.

Tereza Janošová, 2ZL


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice