Na vlně slamování

Ve čtvrtek 9.11. se třída 3.ZL zúčastnila unikátního kreativního workshopu v pardubickém Divadle 29. Slam poetry je velice specifický umělecký žánr, který využívá prvky improvizace, mimiku, rytmus a pohyb, často se do výstupu zapojují i samotní diváci.

Základem je uvolnění, spontánnost a naprostá svoboda projevu – slam poetry se zkrátka meze nekladou, proto bývá tak přitažlivá pro mladou generaci. Zvlášť přínosná je i pro školní účely, jak se ukázalo během workshopu: rozvoj tvůrčího myšlení, práce v časové tísni a vystoupení ze své komfortní zóny, kreativní hra s jazykem, zlepšení vyjadřovacích a improvizačních dovedností, rozšíření slovní zásoby…

Žáci pracovali výhradně s vlastními myšlenkami a následně svou tvorbu prezentovali před publikem jak v českém, tak v anglickém jazyce. Ukázali, jak velkou mají představivost, překonali trému a někteří jedinci pojali workshop jako terapii a pojmenovali své strachy a úzkosti.

Doufáme, že seminář prohloubil zájem našich žáků o literaturu a třeba se z některých stanou profesionální „slameři“, o kterých ještě v budoucnu uslyšíme.

 

Kontrast života a prázdna

Teplota živého 
a chlad samoty 
Snad to velké prázdno 
světlo pohltí 
Světlo proti tmě 
Rodina proti samotě 
Uvnitř sám vprázdnotě 
neboj se 
Podpora z venčí přijde 

Střední
zdravotnická
škola
Pardubice