Národní divadlo – opera Aida

Ve čtvrtek 7. listopadu 2013  jsme se vypravili na představení Verdiho Aidy do Národního divadla. Výběr právě této opery zaručoval již předem úspěch celé akce.
Z Pardubic jsme odjeli vlakem se značnou časovou rezervou. V Národním divadle jsme byli asi hodinu před začátkem představení, a tak jsme měli dostatek času na naplánovanou komentovanou prohlídku divadelního svatostánku. Důkladně jsme si prohlédli snad všechna volně přístupná místa od stropu až po výstavu základních kamenů ND.
Před devatenáctou hodinou jsme už plni očekávání seděli ve svých křeslech na 1. galerii. Následné tříhodinové představení nás opravdu nezklamalo. Byli jsme ohromeni výkony pěvců, orchestru i tanečníků a pěkně vypadala i úprava scény. Ti, kteří viděli představení poprvé, sledovali s napětím také dramatický průběh děje.
Ve vlaku jsme měli až do Pardubic o čem povídat. Krásný zážitek z Národního divadla nám v mysli zůstane jistě velmi dlouho.
Těm, kteří by měli zájem o další večerní divadelní představení v Praze, můžeme prozradit, že již nyní v programu Stavovského divadla vyhlížíme vhodný termín Gogolova Revizora. A příští školní rok bychom určitě rádi zařadili do naší nabídky i balet nebo některé z kouzelných představení Laterny magiky.

Střední
zdravotnická
škola
Pardubice