Oslavili jsme Den díkůvzdání!

Ve čtvrtek 24.11. se naší školou linula vůně krůtího masa, pečené zeleniny, bramborové kaše a dýňového moučníku. Rozhodli jsme se totiž zažít tradiční Den díkůvzdání na vlastní kůži ve společnosti rodilého Američana. Ten nás minulý týden poctil svou návštěvou a vedl zde i třídenní intenzivní konverzační kurz, kterého se zúčastnilo deset našich žákyň z druhých a třetích ročníků. 

Ochutnali jsme speciality severoamerické kuchyně – velký dík za přípravu slavnostního menu patří našim skvělým kuchařkám. Ale nešlo jen o vynikající hostinu. Všichni víme, že čtvrtý listopadový čtvrtek se sjíždějí členové rodin z různých koutů Ameriky, aby se po roce opět shledali. I my jsme si vytvořili sváteční rodinnou atmosféru, když jsme usedli ke svátečně prostřeným stolům ozdobeným hořícími svíčkami a podzimními dekoracemi. Připomněli jsme si historický kontext tohoto významného svátku a vyjádřili vděčnost za všechno, co v životě máme.  

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným – věříme, že vám chutnalo, užili jste si společně strávený čas, dozvěděli se něco nového a třeba i poznali nové tváře! 


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice