Projektový den: 30 let od pádu komunismu

V pátek 15. listopadu 2019 proběhl na Střední zdravotnické škole Pardubice projektový den pro studenty 2. ročníků věnovaný výročí sametové revoluce. Ve spolupráci s Europe Direct Pardubice byl pro žáky připraven pestrý program, během něhož se pomyslně přenesli do doby minulého režimu.

V jednotlivých výukových blocích studenti na vlastní kůži zažili atmosféru 50. let minulého století, zabavování majetku, znárodňování a perzekuci odpůrců režimu. V 60. letech si připomněli význam a atmosféru pražského jara, které bylo potlačeno srpnovou okupací. Nechyběl ani nácvik branné výchovy a evakuace do protiatomového krytu.

V rámci lekce věnované 70. letům si studenti prožili simulaci normalizace a sledování a výslechy všech, kdo podepsali Chartu 77.

Výukové lekce zaměřené na 80. léta byly věnovány událostem listopadu 89, významu sametové revoluce, osobnosti Václava Havla a důležitosti svobody a demokracie.

Na závěr projektového dne si studenti v připraveném workshopu vytvářeli pamětní „placky“ a zdobili si plátěné tašky citáty významných osobností o demokracii.

Video


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice