Splnili jsme si americký sen!

Skupina neohrožených 14 studentů a 4 dospělých se v polovině dubna vydala na týdenní zájezd do Spojených států. Cílem výpravy bylo dobytí nejlidnatějšího města, New Yorku, ve kterém žije pro srovnání zhruba jen o 2 miliony obyvatel méně než v celé České republice.  

Metropoli jsme si téměř okamžitě zamilovali. Proč? Úplně každý si totiž přišel na své. Milovníci přírody si užili odpolední piknik v Central Parku a pozorování tamních veverek. Fanoušci kultury nikdy nezapomenou na zhlédnutí muzikálu a následné „standing ovation“ na Broadwayi. Nadšenci do historie obdivovali expozice v Americkém přírodovědném muzeu stejně jako Ben Stiller při natáčení filmové série Noc v muzeu. Nákupní maniaci provětrali peněženky v obchodech světoznámých značek. Přívrženci pouťových atrakcí a adrenalinu se vyřádili na Coney Islandu… A takhle by se dalo pokračovat do nekonečna. 

Vzpomínek máme více než dost a počasí nám přálo. Zažili jsme jízdu proslulým newyorským metrem, autobusem a lanovkou a dvě plavby lodí, jednu kolem Sochy svobody a druhou pod Brooklynským mostem. Vzdali jsme hold obětem teroristických útoků 11. září a vypravili se po stopách krajanů do České národní budovy. 

Už nyní, po nedávném návratu do domoviny, nám chybí všechny ty nádherné denní a večerní výhledy z Empire State Building a Top of the Rock, rušné Times Square, výborné donuty a horká čokoláda z Dunkin´ Donuts, a především laskavost místních lidí, která neznala mezí. 

Obrovský dík patří vedení školy, které nám dovolilo zrealizovat na vlastní pěst tuhle dobrodružnou cestu za poznáním. New York se navždy vryl do našich srdcí. 


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice