Umění na zdrávce žije a vědí to i ve světě!

V letošním školním roce byl vyhlášen 7. ročník mezinárodní výtvarné soutěže St Mark´s International Online Painting Competition. Jejím organizátorem je indická škola St Mark´s v Novém Dillí, se kterou jsme navázali spolupráci na podzim roku 2019, kdy proběhl i samotný výměnný pobyt.

Této umělecké soutěže jsme se zúčastnili potřetí, a i v tvrdé konkurenci žáci naší školy obstáli a pokaždé získali ocenění. Pro vaši představu: tentokrát se přihlásilo 18 škol z 8 zemí (například Rumunsko, Indonésie, Litva či Filipíny) a odevzdáno bylo přes 600 výtvorů.

Na nástěnce ve 2. patře se dozvíte, že v roce 2019 se se svou malbou na prvním místě umístila Denisa Benedová, v loňském roce získala zvláštní cenu Veronika Kopecká (současná studentka 4.ZL) a letos se mezi naše úspěšné umělkyně zařadila studentka 2.ZL Polina Onopko, která ve své kategorii vybojovala zvláštní cenu. Moc gratulujeme!

Rádi bychom Polině i Elišce Hříšné z 1.PSA poděkovali za účast v soutěži a zároveň skvělou reprezentaci školy. Mrkněte níže na jejich krásná výtvarná díla (zajímavým faktem je, že obě dívky namalovaly obrázek se želvou) a v příštím roce se také neváhejte zapojit!


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice