Vědecko-technický jarmark a Den Pardubického kraje

Vědecko-technický jarmark 8. 6. 2017

Ve čtvrtek 8. 6. 2017 se na Pernštýnském náměstí uskutečnil vědecko-technický jarmark, který pořádala Univerzita Pardubice. Návštěvníci si mohli vyzkoušet různé chemické pokusy, dozvědět se víc o zajímavých kapitolách vědy a techniky, nebo se dokonce přenést do světa virtuální reality. Dále si také mohli prohlédnout hasičský vůz či si porozprávět s policisty.
Mimo jiné zde také měla svůj stánek naše škola, kde si lidé mohli vyzkoušet, jak to vypadá, když má někdo zrakovou vadu, projít se se slepeckou holí, nebo si nechat změřit krevní tlak či BMI. Pro ty nejmenší byla připravena zábavná forma správné péče o chrup. Děti si mohly vyzkoušet, jak se správně čistí zuby na drakovi Felixovi, prohlédnou si různá stádia kazu nebo správně zařadit potraviny, které kazí zuby.


Den Pardubického kraje 9. 6. 2017

V pátek 9. 6. 2017 se na Pernštýnském a Komenského náměstí konal Den Pardubického kraje, kde bylo možné vidět nejnovější vůz záchranné služby, policejní loď, vybavení horské záchranné služby, hasičské vozidlo nebo práci celní správy. Zde bylo možné se podívat, jaký je rozdíl mezi pravým výrobkem a padělkem. Po třetí hodině odpolední pak celníci z celní správy předvedli, jak vypadá hledání návykových látek a drog s pomocí vycvičeného psa, a dále také zadržení podezřelého.
V rámci akce zde také byla naše škola s ukázkou první pomoci, kde si děti i dospělí mohli vyzkoušet například masáž srdce. Dále zde bylo opět stanoviště se zoubky pro děti, také stanoviště s vadami zraku a nechybělo ani měření krevního tlaku.


Střední
zdravotnická
škola
Pardubice