XIX. OM regionu Pardubice – 9.kolo: orientační běh / 15.5.2013

Spojil i letos přivítal závodníky krajského kola Přeboru škol v OB a Olympiády škol okresu Pardubice. Zúčastnilo se celkem 148 běžců. Dívčí družstvo ve složení: Soňa Šrenkelová (2.ZAB), Monika Lachmanová (2.ZAA), Barbora Navrátilová (3.ZAB) a Michaela Ďurašková (1.ZAA) podalo vyrovnaný výkon a v celkovém hodnocení škol obsadilo třetí místo. Nejlépe se v terénu orientovala Soňa Šrenkelová, která se umístila stupínek za medailovým postem.
V loňském školním roce, ač nejlepší team soutěže, naše děvčata nepostoupila do krajského finále z důvodu absence chlapeckého družstva. Dva odvážlivci ze třídy 1.OŠ – Tomáš Lát a Jindřich Rosůlek – se pokusili zdolat nástrahy zalesněného, rozmoklého terénu a i když se neumístili na bodovaných místech, zaslouží si uznání za absolvování celé tratě v limitu a se všemi kontrolami. Tomáš Lát se dokonce umístil v polovině výsledkové listiny!
Vřelé díky všem zúčastněným za reprezentaci SZŠ Pce!!!