Záchrana života

Čtvrtek 23.11.2023 – pro většinu z nás naprosto běžný den. Ne tak pro pana V.Š. z Holic, který v odpoledních hodinách zkolaboval na holickém náměstí. Stejně tak nevšední byl tento den pro dva žáky Střední zdravotnické školy Pardubice – Matyáše Tobolu ze třídy 3.PSB a Jana Holického ze třídy 1. PSB. Ti šli totiž v inkriminovanou dobu kolem a zachovali se nejlépe, jak jen mohli! Zavolali ZZS a sami také zahájili kardiopulmonální resuscitaci. Také díky jejich pohotové reakci tentokrát vše dobře dopadlo. 

Pan V.Š., mj. dlouholetý člen SDH Holice je již v domácím ošetření a klukům dnes přijel jeho jménem i jménem starosty SDH Holice pana Víta Binka a celého sboru poděkovat člen SDH Holice pan Pavel Kopecký. Byla jim samozřejmě udělena pochvala ředitelky školy a odnesli si drobný dáreček. 

Honzo a Maty, jsme na Vás velmi hrdí a doufáme, že se stanete příkladem pro všechny! Je bohužel spousta lidí, kteří by pouze lhostejně prošli kolem a pomysleli si něco o tom, že „asi trochu přebral“ apod. Jsme moc rádi, že vy k takovýmto lidem nepatříte a není vám jedno, co se kolem Vás děje. 

Děkujeme!!! 

Střední
zdravotnická
škola
Pardubice